
Karrier coaching és pályaorientáció
Ha nem tudsz váltani, ha képtelen vagy elindulni, ha nem megy az újrakezdés vagy fogalmad sincs, mihez kezdj, én segítek neked!
Amikor egyszerűen nem tudod leütni többé az ENTER-t, amikor kiesik a franciakulcs a kezedből, amikor gyomorgörcsöd van vasárnap délután, mert méltatlannak érzed a pozíciód vagy az azzal járó bérezést, amikor eleged van, hogy műszak végén látod a napkeltét, amikor bőven kettessel kezdődik az életkorod, de fogalmad sincs mihez kezdj a napjaiddal, amikor fenyegető a pályaválasztás közeledte, de összezavar a sok "jótanács", vagy mikor pályaelhagyóként kiégésed után dübörög a vágy benned, hogy újra a tettek mezejére lépj, épp csak arról nincs fogalmad mit...
Ha bármelyik esetnél magadra ismertél, akkor szeretettel látlak személyes vagy online Teljesen: Az utamon foglalkozásomon.
Melyik ismerős számodra az alábbiak közül?
"Á nem, én ehhez nem értek! De amúgy jó volna!"
"Ehhez nekem túl korán van, még kell pár év!"
"Jó, jó, de ennyi idősen én már ezt nem kezdem el!"
"Már biztosan dolgoznék, ha tudnám mit, dehát fogalmam sincs!"
"Ez jó lenne, tetszik nagyon, de ilyet én biztosan nem fogok csinálni!"
"Na abból meg aztán pláne nem lehet megélni..."
"Lényeg a [pénz, biztonság, idő] és ezért most nem ugrálhatok!"
"Így egyedül ebbe nem fognék bele!"
"Két gyerekkel egyedül nem pattoghatok, örülök, hogy legalább ez összejött!"
"Még pár év aztán elmegyek [szülni, nyugdíjba stb.]!"
"Ha nyernék a lottón már rég nem lennék itt..."
"Őszintén? Legszívesebben semmi sem csinálnék, hanem szürcsölném a koktél egy tengerparton"
"Ha bele is pusztulok, nem nyugszom, amíg [nem neveznek ki főnöknek/nem léptetnek elő/nem kapok fizetésemelést stb.]!"
Bármelyikkel is rezonálsz, akár csinálsz éppen valamit, akár nem egy biztos: nem vagy a helyeden és nem adatik meg neked a szívesen végzett munka eredménye, sem az eredménnyel végzett munka öröme. Ez még akkor is, ha ezzel az állítással most vitatkozol.
De az élet gyorsan telik és a legnagyobb erőforrásod nem más, mint az időd, amelyből sohasem tudhatod, mennyi van még hátra!
Arra az esetre, ha nem olvasnál tovább, már most elárulom neked problémád lehetséges gyökereit: vagy nem tudatosultak benned még valódi szükségleteid, vagy még nem álltak össze benned a kirakós darabjai, hogy ezen szükségleteket milyen tevékenység elégíthetné ki és milyen módon.
Hiszem, hogy intuitív módon meg tud benned jelenni a válasz egy segítő beszélgetés során, ahogyan azt is, hogy ha be tudjuk azonosítani majd fel tudjuk oldani azon korlátozó hiedelmeket, melyek útját állják az ezen szükségletek kielégülését szolgáló lehetséges karriercéloknak, akkor másnaptól egy teljesen más világ köszönthet rád.
A Teljesen: Az utamon az a 2-4 órás virtuális térben vagy személyesen zajló segítő beszélgetés vagy segítő séta, mely a hiányzó kirakós, hogy elindulhass utadon az örömmel végzett munka irányába. Tapasztalataim szerint ez az egyszeri találkozás is képes olyan lendületet adni neked, amellyel elérhető közelségbe kerül számodra az a munka vagy tevékenység, melyben kiteljesedhetsz.
A foglalkozás tehát nem arról szól, hogy megírjuk együtt az önéletrajzod és állást sem fogok találni neked. Ezek ugyanis eddig sem voltak valódi akadályai karriercéljaidnak.
Én abban segítek, ami életed következő felvonásához elengedhetetlen lesz: hogy megtudd, mit is szeretnél valójában, majd el is hidd, hogy képes vagy elérni!
Munka: ami mindenkinek mást jelent
Viszonylag korán hallhatjuk azt a mondatot, hogy társadalmunkat voltaképpen a munka tartja össze. Mégha sikerül is ezt az igazságot belátnunk (ami nagy dolog ám!), egyáltalán nem biztos, hogy mindannyiunk ugyanarra gondol a "munka" szó hallatán.
Életünk nagy része munkával telik. Még akkor is, ha egyáltalán nem, vagy csak korlátozott mértékben kapunk érte közvetlen pénzbeli ellenszolgáltatást. Komoly munkát végeznek a főállású édesanyák vagy azok, akik egy szerettüket ápolják életvitel szerűen, munkát végeznek az elítéltek is, de egy diák is bizonyos értelemben munkát végez azzal hogy tanul. Még a köztereken koldulók is munkát végeznek a maguk módján, amit azért tesznek, hogy fenntartsák magukat és bár kevesen gondolunk bele, milyen nehéz kenyér az övék is. Keményen dolgoznak a színvonalas Youtube videót gyártók, mégha egyesek témaválasztása bugyutának is tűnik és igen, van akinek az a munkája, hogy saját jól fizető reklámfelületet menedzsel azzal, hogy minőségi képeket tölt fel magáról a közösségi médiába. Dolgoznak az üdítős- és italos flakkonokat, üvegeket visszaváltók és komoly kutatómunkát folytatnak a sportfogadásból élők.
Azt, hogy mit gondolunk a munkáról, hogy mit érzünk a munka fogalmával kapcsolatban és hogy általánosan mit tartunk munkának azt csakis a hiedelmeink határozzák meg, ahogyan azt is, hogy mit tudunk és mit nem tudunk elképzelni magunknak. Ezek a hiedelmek pedig észrevétlenül alakultak ki, majd csontosodtak meg mindannak a hatására, melyek eddigi életünk során, de leginkább 2-7 éves kor között velünk történtek.
A lélektan szerint ugyanis körülbelül hét éves korunkkal bezárólag kialakulnak bennünk azok az életstratégiák és megküzdési mechanizmusok, melyek alapján utána döntéseket hozunk. Ezek a döntések pedig egyáltalán nem biztos, hogy a javunkat szolgálják még akkor sem, amikor áteneti megkönnyebbülést vagy örömöt okoznak nekünk. Sőt éppen ellenkezőleg.
Életstratégiáink egyre merevebbé csontosodnak, ahogyan újra és újra megerősítik hiedelmeinket. Mindez pedig nem annak ellenére, hanem inkább pontosan azért következik be, mert még akkor is kitartunk nézeteink mellett, amikor újra és újra ugyanazt az eredményt érjük el velük.
Miért "jó" nekünk az, ami nem is jó?
Alapvetően minden problémánk abban gyökeredzik, hogy személyiségünket, mely valójában egy sokösszetevős rendszer, egységesnek, változatlannak tartjuk, miközben azt hisszük (hoppá, egy újabb hiedelem!), hogy a kezünkben van a teljes irányítás. Az, hogy ez mennyire nem így van, elképesztő könnyű belátni. Elég csak feltenni a kérdést, hogy vajon minden tekintetben ott tartasz-e karrieredben vagy úgy általban az életedben, ahol szerettél volna.
Miután most már te is beláttad, hogy nem így van, nézzük meg közelebbről annak a jelenségét, miért nem lépünk meg olyan döntéseket, miért nem teszünk meg dolgokat, melyekről tudjuk, hogy a javunkat szolgálják és fordítva: miért ragadunk benne olyan munkahelyi közegben és szituációkban, pozíciókban vagy szektorban, amitől alapvetően rosszul vagyunk? Ehhez elég ismét visszakanyarodnunk a hiedelmekhez és azok kialakulásához.
Ahhoz, hogy önálló, magáról következetesen gondoskodó, felelős és tudatos döntéseket hozó felnőtté váljunk, kiemelkedően fontos, hogy alapvető szükségleteink megfelelő mértékben ki legyenek elégítve. Amennyiben ezen szükségletek sérülnek, gyermekként más és más megküzdési stratégiát dolgozunk ki. Minél inkább sérülnek ezen alapvető szükségletek annál intenzívebb reakciókat váltanak ki azok a helyzetek, munkaköri jellemvonások, ahol valami ezen szükségletek körül bontakozik ki.
Ahol koncentrálni kell valamire, valakire, vagy éppen szerepelni kell emberek előtt. Ahol másokkal kell szorosan együttműködni vagy éppen egyedül kell komplex feladatokban helytállni. Ahol nagy felelősséget kell vállalni vagy éppen nincs semmire sem felhatalmazás. Ahol bárki bármit mondhat és minden amit ez eredményez vagy éppen nem igazán szólalhat meg senki. Ahol mindenben szigorú szabályok mentén kell eljárni, vagy ahol éppen nincsenek keretek és úgy kell teljesíteni.
A reakcióink ezekben a helyzetekben pedig pontosan aszerint alakulnak, ahogyan gyermekkorunk óta kezeljük őket, tehát vagy kerüljük az adott szituációt és egyben lemondunk annak minden előnyéről is, vagy elébemegyünk és dominálni próbálunk, kompenzáljuk a bennünk dúló érzelmi vihart vagy egyszerűen kiszolgáltatottan végigszenvedjük az adott szituációt összeszorított fogakkal. Bármelyik is legyen a válaszunk az adott helyzetre, bár csak ritkán valljuk be magunknak - ha valaha egyáltalán bevallottuk - de egyik esetben sem érezzük jól magunkat. És hogy miért csináljuk akkor mindezt?
Mert valaha, valaki(k)től elhittük, majd hitünknek megfelelően meg is tapasztaltuk, hogy ennek így "kell" lennie és hogy a dolgok ettől jobbak nem lehetnek. Megtanultuk, hogy ez való nekünk, ennyi jár nekünk, hogy vagy "megszokunk vagy megszökünk".
Jól van ez így?
Ez így nem OK! De akkor hogyan tovább...?
Folyamatosan fáradtak vagyunk és nem tudjuk valójában mi bajunk. Szedünk vasat, magnéziumot, C-vitamint, de csak nyűglődünk. Minden évben kivesszük nem csak a szabit, hanem a "betegszabit" is, mert "nem hagyjuk benn azt sem", a baj csak az, hogy taknyunk-nyálunk is egyben, így aztán sokra nem megyünk vele.
Hatalmas energiát tart vissza vagy éppen emészt fel, amikor nem vagyunk a helyünkön. A folyamatos játszmázások következtében, a folyamatos alávetődés közepette duplán szenvedünk. Hogy miért? Mert nem csupán arról van szó, hogy a folyamatos stressz beteggé és lehangolttá tesz és évekkel rövidíti meg az életed, hanem arról is, hogy nem jutsz hozzá azokhoz az emberi kapcsolatokon keresztül érkező pozitív megerősítésekhez (dicséret, empátia, figyelem stb.), melyek hozzájárulnak önbecsülésünk "ápolásához", valamint szociális lények lévén elengedhetetlenül szükségesek nem csupán lelki-, hanem testi egészségünk megörzéséhez is.
Akár munkában töltesz 8-10 órát, akár kétségek és fenyegető árnyak közt, munka nélkül, esetleg a "semmittevés" nehezen tetten érhető üres nihiljében, mindenképpen elesel azon szociális tevékenységek jótéteményeitől, melyet a támogató környezetben örömmel végzett munka jelenthetne számodra.
Nincs más hátra, minthogy rálelj a saját utadra, ahol végre teljesnek érezheted magad!
Én már tudom, hogy rá fogsz találni az utadra!
Nem vagy egyedül, számos szakember foglalkozik azzal, hogy átlendítsen ezen a holtponton. Én egy vagyok közülük, ugyanakkor megértem azt is, ha szkeptikus vagy. A karriertanácsadást sok-sok évig én sem vettem komolyan. Úgy gondoltam tudom, mit szeretnék és fel sem merült bennem, hogy mindaz amit szeretnék, mennyire nyakatekert módon kapcsolódik autentikus szükségleteimhez. Ha tudtam volna mindezt, akkor sokkal korábban felismertem volna, hogy nem eredetileg választott szakmám a legalkalmasabb terep arra, hogy képességeim kamatoztassam. (Nos igen, én is karrierváltó vagyok, ha érdekel az utam, arról bővebben olvashatsz például itt).
Sokszor az, ami igazán vonzó ugyanis egy adott munkahelyben, hivatásban vagy pozícióban, az egyáltalán nem tartozik az adott szakma vagy hivatás lényegi jellemzői közé, csupán a munkatársak, a munkahely jellemzői vagy a juttatások teszik így vonzóvá az adott pozíciót. Az esetenkénti külföldi utazások, egy elegáns formaruha, a vásárlási utalványok, a modern iroda kilátással, a pizza-péntek, a gyümölcsnap, a csocsóasztal, de még az ingyenesen használható kávégép sem tett kielégítővé vagy izgalmassá egyetlen munkakört sem.
Ugyanígy, sok esetben tart vissza döntésektől az a korlátozó hiedelemrendszer, melyet odafenn olvashattál. "Ez a szakma elég nehéz...", "hát ebből aztán biztos nem lehet megélni...", "ez nem is valódi munka..." és társai. Ezek a saját hangodon szólalnak meg a fejedben vagy valaki más nézeteit vallod magadénak egy ideje?
De ne ijedj meg, ha vonz a tűzoltóautó vagy szeretnél egy sztetoszkópot a nyakadba az már lehet egy intuitív kifejeződése annak az autentikus vágynak és jövőbeni elköteleződésnek, mely hamarosan valósággá érik életedben!
A Teljesen: az utamon coaching foglalkozást pontosan azért kezdtem el, mert azt tapasztalom, hogy nagyon sokan vagyunk, akik egyáltalán nem vagy csak hosszú évekkel, évtizedekkel később ismerik fel, hogy nincsenek a helyükön. Hogy amivel foglalkoznak nem kielégítő számukra, csak sosem gondolták, hogy ennél lehet jobb!
A célom ezzel a foglalkozással kettős. Az egyik célja, hogy kapj egy megerősítést vagy egy pontosabb, árnyaltabb képet arról, mennyire éled meg pozitívnak jelenlegi helyzeted - akár dolgozol, akár nem - a munka világának szemszögéből. A másik cél pedig az, hogy amennyiben már most érzed, hogy e terület nem kerek az életedben, ha már tudod, hogy a te utad más, akkor segítselek abban, hogy végre valóban rá is tudj lépni erre az útra.
A Teljesen: Az utamon foglalkozás alkalmával mindennek érdekében a következő pontok mentén haladunk:
1) Tudatosítjuk a készségeid, képességeid és megnézzük milyen tevékenységekben leled örömöd!
2) Megvizsgáljuk, hogy ezek a tevékenységek mely szükségleteidet elégítik ki, ezáltal tudatosabbá válsz arra, végülis mit és miért szeretnél csinálni szívesen.
3) Megtaláljuk azokat a területeket és együttműködési formákat, amelyekben ki tudnál teljesedni.
4) Dolgozunk azokkal az ismert vagy eleddig ismeretlen hiedelmeiddel, mely keresztezi a kiteljesedéshez vezető utadat.
5) És végül felállítunk egy cselekvési tervet amely segítségével, hogy közelebb kerülhetsz ahhoz a karriercélhoz, melyet az előző pontban kitűztünk.
A közös munkánk eredményeként:
- tudni fogod, mi az ami igazán neked való és mi nem az alapján, hogy megérted, mi okoz számodra valóban örömöt.
- érteni fogod, hogy milyen feladatokban tudsz igazáns sikeres lenni és miért.
És ami talán a legfontosabb:
- végre el fogod hinni magadról, hogy amit szeretnél azért tudsz tenni és amiért tudsz tenni, az elérhető számodra is.
Gyere segítek, együtt megcsináljuk!
Hajrá! Sikerülni fog!

Kérdések, melyek benned is felmerülhettek
Félek, hogy mire jutunk a foglalkozáson, ez normális?
Igen, ez normális, hiszen a változás mindig félelmetes. Legyünk akármilyen helyzetben is, még akkor is ha kellemetlen, illetve látjuk, hogy milyen hátrányokkal jár ránk nézve, bár nem látszik elsőre, de van nyeresége. Ez a nyereség pedig általában az, hogy a helyzethez hozzászoktunk, ismerős, így olyan érzésünk van tudat alatt, hogy van kontrollunk, tudjuk kezelni azt. Nem fenyegetnek váratlan fordulatok, nem szükséges meglépni semmi olyat, amire nem biztos, hogy képesek vagyunk.
De ahogyan ez utóbbi csak egy hiedelem, csak egy elképzelés, ami a fejünkben van, ugyanannyira valóságos az is, hogy a jelenlegi helyzet stabil és kontrollunk van felette. Hiszen a változás elkerülhetetlen és az igazság az, hogy sosem tudhatjuk meddig tart az a helyzet, ami nekünk úgy tűnik, örökké változatlan marad.
Teljesen normális tehát, ha van benned félelem, izgalom azzal kapcsolatban, mire jutunk. A coaching során ugyanakkor csupán azt fogjuk közelebbről szemügyre venni, ami már most benned van, csak mindeddig rejtve volt. Talán meglepő eredményre jutunk, ugyanakkor a döntés mindig egyedül a tiéd!
Ez a te életed, a te boldogságod, a te időd és szabadon dönthetsz arról, melyik utat választod!
Tudsz nekem segíteni akkor is, ha semmiképp sem akarnék váltani?
A Teljesen: Az utamon coaching foglalkozás nem arról szól, hogy hagyd ott az állásod, hogy mindenáron keress új kihívásokat, hogy ne elégedj meg a mostani lehetőségeiddel.
Tökéletesen megértem, ha úgy érzed, sőt, azt is, ha teljesen bizonyos vagy abban, hogy a mostani helyzetednek kielégítőnek kellene lennie számodra, ugyanakkor valamilyen oknál fogva most ezt az oldalt olvasod, így feltételezem, szeretnél változtatni, ha más nem azon, ahogyan megéled munkában töltött óráid.
Elképzelhető tehát, hogy egy átkeretezett helyzet, egy perspektívaváltás új távlatokat nyit számodra a jelenlegi munkahelyeden vagy pozíciódban és úgy folytatod az együttműködést, mintha kicseréltek volna. A belső felismerések olyan minőségi változást hoznak meglévő együttműködéseidben, amelynek köszönhetően örömmel várod a hétfőt.
Ugyanakkor az is elképzelhető, hogy újra fogod értékelni jelenlegi munkád és pozíciód, illetve a belátás ereje által meginognak hitrendszered olyan eddig szilárdnak hitt meggyőződései, melyeknek köszönhetően eddig mereven ragaszkodtál a jelenlegi munkádhoz.
Csak annyit kérek tehát tőled, hogy akkor jelentkezz erre a coachingra, ha megvan a kellő nyitottságod arra, hogy elfogadd saját lelked igazságát, akármi is legyen az. A coaching folyamatban ugyanis mindig csak az tud megnyilvánulni, ami már eleve ott rejtőzik benned. A közös munkánk során eljön az igazság pillanata, de csak akkor ha részrehajlás mentesen állsz a folyamathoz és megengeded magadnak, hogy kapcsolódj azokkal a részeiddel, melyek most azért üzennének, hogy neked jobb legyen.
Vágyok vissza a szakmámba, de félek, mert sokat sérültem. Mihez lehet ezzel kezdeni?
Leginkább azt volna szükséges belátnod, hogy a sérülések nem következnek automatikusan a választott szakmádból. Lehet, hogy bizonyos típusú fizikai vagy pszichés stressznek vagy kitéve egy adott munkakörben, azonban biztos vagyok benne, hogy a dolgok nem fekete fehérek, hanem ezek a behatások egy skálán helyezkednek el.
A foglalkozáson meg fogjuk nézni, hogy ezek a félelmek honnan származnak, a fájdalmas tapasztalataid vajon valóban a szakma általános velejárói, vagy inkább az adott vállalat munkakörülményeinek, vezetőinek "jóvoltából" keletkeztek.
Ez ugyanis nagyon nem mindegy.
Elképzelhető, hogy fel tudjuk oldani félelmed és gátlásod a belátás ereje által, ugyanakkor természetesen az sem kizárt, hogy miután azonosítjuk majd dolgozunk azon meggyőződéseiddel, melyeknek köszönhetően eddig nem láttál más utat csak a szakmádba való visszatérést, új távlatok nyílnak és inkább másfelé veszed az irányt. Egy olyan cél felé, melyben tudod kamatoztatni az eddig tanultakat, ugyanakkor már nincsenek jelen ezen fenyegető árnyak.
Gyere és járjunk utána!
Segítesz megírni az önéletrajzom? Az interjúra fel tudsz készíteni?
Azt szeretném, ha teljesen önazonos lennél a munkakeresésben és a mindenkori munkahelyeden. Én abban segítelek téged, hogy felfedezd: szükség van rád, értékes, amit végzel. Hogy nincsen belőled még egy, pótolhatatlan vagy és vannak, akiknek a te munkádra van szükségük és csak te tudsz nekik segíteni. Van egy hely, ahol csak rád várnak és számítanak a munkádra.
Ezt a lehetőséget akkor fogod megtalálni, ha megengeded magadnak, hogy az legyél aki vagy, ezt pedig tükrözni fogja az önéletrajzod és az, ahogyan az interjúkon meg fogsz nyilvánulni és a saját értékeid, érzéseidés szükségleteidnek megfelelően kommunikálsz, partnerként. A saját szavaiddal és aktuális képességeidnek megfelelően.
Szeretném, ha felfedeznéd magadban, amire valójában vágysz és elhinnéd, hogy mindazt meg is kaphatod. Abban foglak tehát téged segíteni, hogy ne okozzon problémát egy önéletrajz megírása és magabiztosan szerepelj az interjún azáltal, hogy tisztában vagy erősségeiddel, szükségleteiddel és mindezeknek megfelelően azzal, hogy mit tudsz nyújtani és mit vársz cserébe.
Csak a tiszta és önazonos kommunikáció vezethet téged el arra a számodra ideális helyre, ahol otthon érzed magad, ahol vállalhatod magad, hiszen ahogyan te is ezt várod másokról, úgy mások is csak akkor tudnak meggyőződni arról, hogy szeretnének-e veled dolgozni, amikor pontosan látják, milyen vagy valójában.
Tudsz majd javaslatot tenni, hol folytassam a tanulmányaim?
A coaching folyamat lényege, hogy lehetővé teszem, hogy a válaszok benned születhessenek meg. Tudom, hogy ez még ebben a pillanatban még meredeken hangozhat, hiszen, ha ez a kérdés motoszkált a fejedben eddig, akkor te pontosan azért kérnéd a segítségemet, mert fogalmad sincs, hogy tovább tanulj-e és amennyiben igen, hol.
Ennek ellenére azt kérem tőled, bízz bennem, amikor azt mondom, hogy a válaszok ott vannak benned és igen, meg fognak mutatkozni olyan formában, melyet el fogsz tudni fogadni, amivel boldog leszel.
Amikor eljössz hozzám én jobban hiszek benned, mint te saját magadban, a foglalkozás végére pedig azt szeretnénk elérni, hogy te ugyanannyira higgy magadban, mint én.
Miután azonosítottuk, milyen szükségleteid vannak, melyeket a munka világában tudnál és szeretnél kielégíteni, meg fogjuk nézni, milyen készségekkel és tudással volna szükséges rendelkezned mindehhez. Mivel nem vagyok felsőoktatási tanácsadó, ezért a közös munkánk ott fog végetérni, amikor már pontosan tudod és látod, milyen irányba indulj el. Az iskolaválasztásban, a felkészülésben remek szakemberek állnak majd rendelkezésedre.
Az gáz, hogy engem nem zavar az, hogy nem érdekel semmi?
Ezt sok embertől hallottam, fiataltól és kevésbé fiataltól egyaránt. Egy rövidebb, hosszabb beszélgetés után persze mindig kiderül, hogy ez a kijelentés, hogy "nem érdekel semmi", nem állja meg a helyét egyáltalán. Leginkább próbálsz erről a nyomásról nem tudomást venni, hiszen vannak, akik folyton ezzel nyaggatnak, amivel már torkig vagy.
Egyszerűen arról van szó, hogy abban a környezetben, amiben most élsz - legyen ez a család, a lakókörnyezet vagy a kultúrkör - van egy határozott elképzelés arról, hogy mi számít érdemi munkának és mik azok a lehetőségek, melyeket választhatsz.
Ez adódhat hagyománytiszteletből, amikor generációkra visszamenően egy-egy terület kiemelkedő alakjaiként vonultak be a család vagy a közösség tagjai a legendáriumba, de az is lehetséges, hogy az idősebbek, a fő "véleményformálók" szeretnének látni téged olyan szerepben, amihez neked egyáltalán semmi kedved. Vagy azért, mert ők maguk is erre vágytak csak nekik nem adatott meg vagy azért, mert úgy gondolják neked így lenne a legjobb.
Ebből adódnak azok a helyzetek, amikor úgy érzed: nem vállalhatod azt, amit igazán szeretnél, sőt nem is igazán érdemes ezekről nyilvánosan beszélni, mert a vége csak konfrontáció lesz, abból pedig már eleged van.
Ha eljössz a coaching foglalkozásomra, azon fogunk dolgozni, hogy képviselni tudd saját véleményed, értékrended és a szükségleteidnek megfelelően tudj kommunikálni azokkal, akiknek a véleménye vagy szerepe kritikus abban, hogy te végre azzal foglalkozhass vagy abba az irányba fejlődhess, melyben neked a legjobb lesz.
Csak te tudhatod egyedül azt, mi volna a legjobb neked!
Nem akarok elhelyezkedni abban, amiben végeztem, mit tegyek?
Először is, ha még nem tetted meg, kérlek olvasd ez az előző kérdésre adott válaszom. Hiszen lehet, hogy te is azok közé tartozol, akiknek megmondták, illetve akiktől elvárták, mit tanuljon, mit végezzen el, hiszen "akkor leszünk büszkék rád".
Teljesen megértem, ha neked ehhez az egészhez semmi kedved nem volt és tisztelem azt a lelkierőt, melynek köszönhetően mindennek ellenére mégis végigcsináltad.
Ha ez volna a helyzet, akkor a kérdés, hogy hogyan tudod elengedni és meggyászolni életed ezen időszakát, hogy végre felszabadulhass, illetve mi az amit valóban szeretnél.
Az is lehet azonban, hogy olyan (akár tudat alatti) félelmeid vannak a tanult szakmáddal kapcsolatban, melyek megakadályozzák, hogy elköteleződj abban.
Bármelyik is legyen a helyzet, gyere és én megígérem, hogy utána fogunk járni az igazságnak!
Lennének kérdéseim a coachinggal kapcsolatban, hogyan tehetem fel?
Kérlek ez esetben is kattints az "Érdekel a foglalkozás" gombra és töltsd ki az űrlapot. A szöveges mezőben lesz lehetőséged üzenni nekem. Itt tedd fel kérdéseid, melyre fogok neked válaszolni.
Hogyan zajlik ez a foglalkozás?
Ebben tiéd a választás, ugyanis többféle módon is tudunk dolgozni.
Eljöhetsz hozzám személyes ülésre vagy sétálhatunk is (elsősorban Budapest és környéke). A személyes találkozáskor lehetséges - amennyiben megvan a nyitottság a részedről, hogy egy-egy témában mélyebbre menjünk - olyan eszközökkel dolgozni (hipnotikus módszerek, meditáció stb.), melyekkel online nem vagy csak kevésbé hatékonyan tudnánk.
Ugyanakkor lehetőséged van online is dolgozni velem Google Meeten keresztül, ami legajább annyira hatékony munkát tesz lehetővé.
A választás tehát a tiéd!
Preferenciádat jelentkezéskor jelezd az űrlap nagyobb szöveges mezőjében.
Akármelyik formátumot is választod, leginkább beszélgetni fogunk. Én kérdezek, te pedig mesélsz, én pedig majd ismét kérdezek. Amennyiben személyesen dolgozunk, a válaszok megszületését, illetve döntések meghozatalát egyéb eszközökkel, gyakorlatokkal is segítem, annak a függvényében, hogy nálad mi vezet eredményre.
Ne izgulj, megígérem, hogy semmi olyat nem csinálunk majd, ami neked kellemetlen lehet. Célom, hogy boldogan, erővel és motivációval telve távozz a foglalkozásról!
Mennyibe kerül ez a szolgáltatás?
A szolgáltatás árképzését úgy alakítottam ki, hogy lehetőség szerint mindenki, akinek szüksége van rá, meg tudja magának engedni.
A foglalkozás legalább 2 órát, de maximum 4 órát vesz igénybe.
1) Diákoknak, pályakezdőknek, jelenleg munka nélkül lévő pályaelhagyó "újrakezdőknek" (karrierváltás előtt állók):
45 000 Ft
2) A minimálbér legalább kétszeresét megkereső dolgozóknak:
60 000 Ft
Vállalkozókkal ebben a programban nem dolgozom, amennyiben te vállalkozó vagy, kérlek vess egy pillantást a Teljesen: Összhangban foglalkozásomra, mely a vevőszerző kommunikációról és vállalkozói elakadásaid azonosításáról és az azokon való munkáról szól.
Hogyan tudok jelentkezni erre a coachingra?
Ez nagyon egyszerű! Kattints az "Érdekel a foglalkozás!" gombok valamelyikére és kövesd az instrukciókat!